Contact Us!

News'y

Dożynki Gminne

09-08-2018
   
News'y

Zapraszamy na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego

24-03-2018
Zaprazamy serdecznie na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego. Więcej inforamcji przeczytacie Państwo poniżej.
News'y

Zmarł mężczyzna poszkodowany w sobotnim pożarze w Krempnej

10-01-2018
W jasielskim szpitalu zmarł mężczyzna poszkodowany w wyniku pożaru, do którego doszło w minioną sobotę w jednym z budynków na terenie Krempnej. Prawdopodobnie do...
News'y

Na dnie zalewu w Krempnej znaleziono ciało mężczyzny

05-12-2017
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 43-letniego mieszkańca Krempnej. Jego ciało znaleziono na dnie zbiornika wodnego.  Informację o zaginięciu mężczyzny funkcjonariusze...
News'y

Nie chcą Parku Krajobrazowego Beskidu Niskiego

24-11-2017
Starosta Karol Górski oraz burmistrzowie miast i wójtowie gmin z terenu powiatu gorlickiego jednym głosem wypowiedzieli się na temat projektu zmiany „Planu zagospodarowania...
News'y

Informacje o "Białej sobocie" w Ośrodku Zdrowia w Krempnej

14-11-2017
Uprzejmie informujemy, że w dniu 18 listopada 2017 r w Gminnym Ośrodku Zdrowia odbędzie się tzw. "Biała sobta".       Organizatrami tego szlachetnego wydarzenia są:
News'y

“Życie ludzkie zmienia się, ale się nie kończy”

02-11-2017
1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzisiejsza uroczystość ma charakter bardzo radosny. Wspominamy, bowiem dzisiaj wszystkich tych, którzy...
News'y

Strona www.krempna4u.pl jednym z laureatów konkurs pt. „Sołectw@ w sieci"

29-10-2017
 W środę 18 października w Poznaniu podczas konferencji, Wieś Polska-Wieś Innowacyjna’’ nastąpiło rozstrzygnięcie V jubileuszowego ogólnopolskiego konkursu na...

Dożynki Gminne

Zapraszamy na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego

Zmarł mężczyzna poszkodowany w sobotnim pożarze w Krempnej

Na dnie zalewu w Krempnej znaleziono ciało mężczyzny

Nie chcą Parku Krajobrazowego Beskidu Niskiego

Informacje o "Białej sobocie" w Ośrodku Zdrowia w Krempnej

“Życie ludzkie zmienia się, ale się nie kończy”

Strona www.krempna4u.pl jednym z laureatów konkurs pt. „Sołectw@ w sieci"

Magurskie wyprawy

loading...

Komunikaty

loading...
loading...

W jasielskim szpitalu zmarł mężczyzna poszkodowany w wyniku pożaru, do którego doszło w minioną sobotę w jednym z budynków na terenie Krempnej. Prawdopodobnie do zaprószenia ognia doszło przez niedopałek papierosa. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Policja.

48-letni pacjent przebywał od minionej soboty (6 stycznia) pod opieką personelu medycznego na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Trafił tu w wyniku poważnych poparzeń obejmujących ponad osiemdziesiąt procent powierzchni ciała, których doznał na skutek pożaru zamieszkiwanego przez niego budynku.

 

Informację o pożarze w jednym z obiektów na terenie Krempnej strażacy otrzymali kilka minut przed godziną dwudziestą drugą. Jako pierwsi na miejscu zjawili się druhowie z miejscowej jednostki ochotniczej straży pożarnej, których remiza znajduje się w bliskiej odległości od miejsca zdarzenia. Z uwagi na panującą sytuację, musieli oni pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po wejściu do środka i rozpoznaniu zastanej sytuacji okazało się, że w jednym z pomieszczeń, w którym pojawił się ogień, znajduje się mężczyzna. Poszkodowany został niezwłocznie ewakuowany na zewnątrz. Był on przytomny, w kontakcie słownym ze strażakami, którzy udzielali mu kwalifikowanej pomocy medycznej polegającej w głównej mierze na zaopatrzeniu oparzeń opatrunkami hydrożelowymi, zastosowaniu tlenoterapii biernej oraz udzieleniu wsparcia psychicznego do momentu przyjazdu specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego z podstacji w Nowym Żmigrodzie.

Poszkodowanego w stanie ciężkim przetransportowano karetką do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie z uwagi na pogarszający się stan zdrowia został przyjęty do dalszego leczenia na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Dzisiaj, pomimo wysiłku personelu medycznego, na skutek doznanych obrażeń 48-latek zmarł.

W działaniach ratowniczych, oprócz strażaków z Krempnej, uczestniczyły ponadto dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej (KSRG) w Skalniku.

Pracujący na miejscu strażacy przyznali, że prawdopodobnym zarzewiem ognia mógł być niedopałek papierosa. Szczegółowe dochodzenie w przedmiotowej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowym Żmigrodzie. Funkcjonariusze wykonali na miejscu niezbędne czynności wyjaśniające.

To już druga śmiertelna ofiara pożaru na terenie powiatu jasielskiego od początku 2018 roku. 4 stycznia do podobnego dramatu doszło w Harklowej. Tam pomimo prowadzonej przez kilkadziesiąt minut akcji ratunkowej zginął 73-latek. 

 

Źródło:

http://www.terazjaslo.pl

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Ograniczenie Rozszerzeń Dozwolone rozszerzenia plików: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, rar, txt, xcf, xls, zip 0 / 3

  Biorą udział w konwersacji

   MARVIS

   akcenta.pl

   loading...

   for him

   loading...

   for her

   loading...