Komunikaty

                  Stowarzyszenie Rozwoju na Rzecz Gminy Krempna zainaugurowało zajęcia w ramach projektu „Aktywizacja współpracy wspólnot lokalnych i instytucji w gminie Krempna” Jego podstawę stanowi założenie, że dobra współpraca przekłada się na korzyści dla całej społeczności lokalnej.

     Coraz mniej rzeczy ma dla ludzi wartość emocjonalną. Żyjemy w wiecznej pogoni za nowszym, lepszym. Dziś już niczego nie opłaca się naprawiać, dziś od razu wszystko trzeba wymienić na „nowszy model”. 

     Czterdzieści trzy lata  temu 6 czerwca 1973 roku z taśmy montażowej Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku Białej wyjechał premierowy model Fiata 126p -największy przebój motoryzacyjny Polski Ludowej. Nie był szybki i efektowny a jednak nie tak dawno stanowił szczyt marzeń niejednego Polaka. Jeszcze kilka lat temu na polskich drogach widok Poloneza czy Fiatów 125p i 126p nie robił kompletnie żadnego wrażenia. Dzisiaj wspomniane auta tworzą barwną historię polskiej motoryzacji.

              Każdy kto angażuje się w działalność społeczną łatwo zauważy, że jednym z najpoważniejszych problemów, z którymi stykamy się, jest przekonanie ludzi, że warto pracować na rzecz zaspokajania  potrzeb lokalnych społeczności . Jak sprawić, aby ludziom chciało się coś robić ?

                   Stowarzyszenie Rozwoju na Rzecz Gminy Krempna  informuje, że rozpoczyna nabór uczestników  do udziału w projekcie „Aktywizacja współpracy wspólnot lokalnych i instytucji w gminie Krempna”

Rekrutacja do Projektu jest prowadzona na podstawie Regulaminu i trwa do 30 czerwca 2016 roku. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły na plakacie.

        Niski poziom aktywności społecznej oraz obniżone zaufanie do różnych instytucji publicznych  to kluczowy problem społeczny w naszej gminie.Wychodząc na przeciw tym problemom Stowarzyszenie Rozwoju Na Rzecz Gminy Krempna stworzyło projekt pn.  „Aktywizacja współpracy wspólnot lokalnych i instytucji publicznych w gminie Krempna ”. 

        Z radością informujemy, że decyzją Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację projektu  nasze  stowarzyszenie  otrzymało  dotację z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Organizatorzy Ultramaratonu Magurskiego szykują kolejną odsłonę biegu w Beskidzie Niskim. Druga impreza pod egidą Fundacji „Z górki” odbędzie się 20 sierpnia 2016 r., a zmodyfikowane trasy o długości 88 oraz 56 km, będą przebiegać tym razem nie tylko przez szlaki malowniczego Beskidu Niskiego skoncentrowane wokół Magurskiego Parku Narodowego ale również przez Beskid Dukielski na wschodzie. Zapisy na bieg rozpoczną się 1 lutego.